c
1-677-124-44227 184 Main Collins Street, West Victoria 8007 Mon - Sat 8.00 - 18.00, Sunday CLOSED
Follow Us
h

TRENING EMS

Trening EMS Wrocław

Trening EMS

Trening EMS – co to jest i jak działa? Poznaj korzyści sesji EMS.

Jak zrzucić zbędne kilogramy, aby nie doświadczyć efektu jo-jo? Odpowiedzią jest trening EMS! Nowoczesne, skuteczne i szybkie treningi z elektrostymulacją mięśni sprawią, że w krótkim czasie osiągniesz wymarzoną sylwetkę. Dowiedz się więcej na temat elektrostymulacji – jak działa EMS? Czy taki trening jest bezpieczny?

Trening EMS - co to jest?

Treningi EMS to nowoczesna forma elektrostymulacji mięśni, stosowana najczęściej równolegle do tradycyjnego treningu fizycznego. Metoda ta wykorzystuje konsolę Miha Bodytec oraz zestaw składający się z kamizeli zawierającej wbudowane elektrody, pas z elektrodami na pośladki i dodatkowe końcówki na kończyny. Dzięki doskonale opracowanemu systemowi, urządzenie wysyła odpowiedni impuls elektryczny wprost do mięśni, które odbierają informację i napinają się. Praca, jaką wykonuje stymulowane ciało, znacznie przyspiesza proces treningu. 

 

Ćwiczenia wykonywane pod okiem trenera zawierają się w prostych ruchach – trening EMS nie wymaga stosowania skomplikowanych ćwiczeń, ponieważ elektrostymulacja mięśni pobudza je do większego wysiłku. Twoje ciało nie będzie rozróżniać źródła bodźców dynamizujących, a intensywność aktywnej pracy wzrośnie. Dzięki tej technologii możesz zyskać wymarzoną sylwetkę, nawet jeśli nie masz za wiele czasu na tradycyjny trening – wystarczy poświęcić 20 minut tygodniowo, aby cieszyć się najlepszymi efektami ćwiczeń z elektrostymulacją. 

 

Podczas krótkotrwałej sesji ćwiczeń angażowane są wszystkie mięśnie, w tym także głębokie. Intensywność treningu jest dostosowana do Twoich możliwości, a każde zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonego instruktora, dlatego ta forma dbania o sylwetkę jest całkowicie bezpieczna. Trener nie tylko proponuje odpowiedni dla Ciebie zestaw ćwiczeń, ale i dba o prawidłowe ich wykonywanie – zwraca uwagę na Twoją postawę i koryguje Twoje ruchy, aby cały proces był maksymalnie efektywny. Asekuracja sprawia, że trening przebiega bez narażenia Twojego zdrowia, bez względu na Twoją ogólną kondycję.

Na czym polega trening EMS?

Elektrostymulacja w treningu EMS znajduje szerokie spektrum zastosowań – sprawdza się nie tylko w redukcji masy ciała czy budowie masy mięśniowej, ale i poprawia sprawność ruchową i ogólną kondycję organizmu, wpływa pozytywnie na stan skóry i działa niczym dobry masaż dla zmęczonych mięśni. Walory angażowania mięśni poprzez wysyłanie impulsów elektrycznych doceniają także fizjoterapeuci. Rehabilitacja z wykorzystaniem treningu EMS przebiega efektywnie i pomaga szybko powrócić do pełnej sprawności po przebytych kontuzjach.

 

Zależnie od Twojego celu, instruktor dobierze odpowiedni rodzaj treningu oraz intensywność elektrostymulacji. Konkretne parametry impulsów dają zróżnicowane bodźce, które angażują mięśnie w sposób adekwatny do ustalonego celu, np. dla ćwiczeń siłowych wybiera się częstotliwość na poziomie 85 Hz, dla treningu cardio – 7 Hz, a przy relaksacji – 100 Hz. 

 

Dokładna analiza składu ciała, testy funkcjonalne oraz ogólna ocena stanu zdrowia pozwalają dobrać dla Ciebie najlepszy plan, gwarantujący szybkie efekty. Twój opiekun będzie nadzorował przebieg treningów i podpowie, co oprócz ćwiczeń wpłynie na szybsze osiągnięcie wybranego celu. Otrzymasz także profesjonalne wsparcie dietetyczne. Z pomocą trenera sprawdzisz zapotrzebowanie energetyczne Twojego organizmu i zmodyfikujesz obecną dietę. Instruktor EMS proponuje także opracowanie tradycyjnych zestawów ćwiczeń, które możesz wykonywać samodzielnie w domu, lub pod okiem trenera. 

 

Plan treningów z elektrostymulacją to pakiet dostosowany do indywidualnych potrzeb – nie musisz obawiać się, że sesja EMS będzie dla Ciebie zbyt dużym wyzwaniem. Instruktor zadba o Twój komfort i sprawi, że w krótkim czasie osiągniesz swój cel, a co ważniejsze, zmienisz swoje nawyki i poczujesz, że aktywność fizyczna przynosi wiele korzyści, nie tylko związanych z wyglądem.

Trening EMS – zalety i wady elektrostymulacji mięśni

Tylko 20 minut

Szanuje Twój czas! Ty zdecyduj ile czasu, możesz poświęcić tygodniowo na aktywność fizyczna. Wystarczy 20minut raz w tygodniu.

Zapomnij o bólu pleców

Trening wzmacnia także mięśnie głębokie, które zapewniają ochronę kręgosłupa przed urazami.

Plan żywieniowy

Osiągnij szybciej wymarzony efekt, zmieniając przyzwyczajenia żywieniowe, pod okiem specjalistów.

Wolność wyboru

To Ty decydujesz, jak chcesz ćwiczyć! Prowadzę treningi EMS oraz tradycyjne treningi personalne.

lepsze samopoczucie

Razem zmienimy Twoje nawyki! Regularna aktywność fizyczna zapewni Ci lepsze samopoczucie, więcej energii oraz obniży poziom stresu.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Opowiedz mi o swoim celu, a ja pomogę Ci go osiągnąć! Ustalimy strategię i uzyskasz wsparcie na każdym z etapów.

GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA

Sesje prowadzone są na światowej klasy, nowoczesnym sprzęcie do elektrostymulacji - Miha Bodytec.

monitorowanie wynikow

Oferujemy bezpłatne, profesjonalne pomiary składu Twojego ciała, które umożliwią nam dokładniejszą kontrolę zaplanowanych efektów.

Nowoczesna technologia EMS pozwala znacznie skrócić czas obciążenia organizmu wysiłkiem. W zaledwie 20 minut tygodniowo możesz pobudzić swoje ciało do pracy na takim samym poziomie, jaki gwarantują regularne 45-minutowe treningi tradycyjne, przeprowadzane co drugi dzień. Trening EMS to chętnie wybierana alternatywa dla treningów personalnych. Odbywa się zawsze indywidualnie, dlatego masz pewność, że każde ćwiczenie wykonasz poprawnie. 

 

EMS to innowacja, która pozwala budować masę mięśniową bez wykorzystania wolnych ciężarów. Eliminuje ryzyko odniesienia poważnych kontuzji, które często zdarzają się w przypadku nieumiejętnej pracy z obciążeniem. Konsola Miha Bodytec umożliwia łączenie treningu personalnego i medycznego, dzięki czemu sprawdza się wyjątkowo dobrze zarówno podczas rehabilitacji po kontuzjach, jak i w przypadku wzmocnienia poszczególnych partii mięśni. Można w ten sposób zredukować bóle pleców, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. 

 

Elektrostymulacja redukuje cellulit i poprawia jędrność skóry, co jest dodatkowym atutem, kiedy walczysz z nadmiernymi kilogramami i chcesz zadbać także o kondycję swojej skóry. Ćwiczenia EMS pod okiem instruktora mogą okazać się fantastycznym krokiem do samorozwoju – pomagają zrozumieć mechanizmy, jakie wpływają na Twój stan zdrowia oraz kondycję organizmu. Sesje treningowe budują solidne podstawy do trwałej zmiany nawyków. 

 

Prawdą jest, że taka forma aktywności fizycznej nie należy do najprostszych, bo tego rodzaju treningu trzeba się nauczyć. Elektrostymulacja mięśni pobudza ciało do intensywniejszego wysiłku, jednak sama maszyna nie wykona za Ciebie pracy. Podstawą dobrze przeprowadzonej sesji EMS jest obecność trenera, który dobiera dla Ciebie ćwiczenia i nadzoruje poprawność ich wykonywania. Dopiero odpowiednia postawa i poprawne napięcie wybranych partii mięśni przynosi wymierne efekty.

 

Choć trening EMS przewidziany jest wyłącznie dla osób pełnoletnich i nie można pozwolić sobie na dużą częstotliwość sesji (raz w tygodniu, a dla bardziej zaawansowanych raz na 5 dni), to nowoczesna technologia pozwala na wprowadzenie aktywności fizycznej, kiedy tradycyjne jej formy mogą okazać się niebezpieczne. Urządzenie, wysyłając do mięśni impuls identyczny do tego, który wysyła mózg, sprawia, że wykonywanie prostych ruchów przynosi znacznie wyższą efektywność. Trening EMS może wykonywać niemal każdy dorosły, bez względu na nadwagę czy kontuzje. Szybkie i bezpieczne sesje pomogą Ci odzyskać komfort i zbudować sylwetkę. 

Trening EMS – przeciwskazania

Sesje ćwiczeń z wykorzystaniem elektrostymulacji nie stwarzają zagrożeń, szczególnie, jeśli wykonywane są pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Krótki czas intensywnego wysiłku pod okiem trenera przynosi wiele korzyści. Mimo, że konsola wspiera pracę mięśni w sposób bezpieczny, przez wzgląd na technologię opartą o elektrostymulację, z treningu EMS nie powinny korzystać osoby, u których stwierdzono choroby serca czy układu nerwowego (np. epilepsja). 

 

Lista przeciwwskazań obejmuje także ciężką cukrzycę, miażdżycę w zaawansowanym stadium, bóle niewiadomego pochodzenia, stany zapalne i ostre zakażenia, gorączkę czy grzybicę układu moczowego. Jeśli zauważasz u siebie problemy związane z nadciśnieniem czy zaburzenia krążenia, nie ryzykuj – elektrostymulacja może okazać się dla Ciebie niebezpieczna.

 

Ograniczenia dotyczą także osób z rozrusznikiem serca i metalowymi implantami oraz tych, u których wykryto zmiany nowotworowe. Rany otwarte oraz stany zapalne bądź podrażnienia skóry w obszarze umieszczania elektrod eliminują możliwość przeprowadzenia treningu. Podobnie, jeśli stwierdzono u Ciebie przepuklinę pachwinową albo ściany jamy brzusznej. Kobiety w ciąży oraz osoby w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego kategorycznie nie powinny korzystać z elektrostymulacji mięśni. 

 

Warto pamiętać, że trening personalny EMS jest bardzo intensywny. Należy spożywać odpowiednią ilość płynów i sygnalizować każdy spadek samopoczucia w celu natychmiastowego przerwania sesji. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego należy przestrzegać zasad korzystania z EMS – Twój trener przeprowadzi z Tobą wstępny wywiad, na podstawie którego określi Twoją zdolność do wykonywania tego rodzaju ćwiczeń.

Ile kosztuje trening EMS?

Koszt treningu EMS zależy od wybranego pakietu. Im większy pakiet wybierzesz, cena sesji EMS jest korzystniejsza. Zwykle koszt pojedynczego treningu oscyluje w granicach 150 zł, natomiast w pakiecie cena jednostkowa spada do 100 zł. Sprawdź ofertę stzone.pl – znajdziesz tu korzystne pakiety treningów personalnych łączonych z sesjami EMS.

Trening EMS - czy warto?

Czy warto zdecydować się na regularne sesje EMS? Obecnie nie ma bardziej zaawansowanej technologii wspierającej zdrowe i bezpieczne treningi, które przynoszą efekty w tak krótkim czasie. Poza modelowaniem sylwetki, elektrostymulacja wpływa na ogólną kondycję organizmu, a w połączeniu z dopasowanym żywieniem oraz odpowiednią regeneracją, trening EMS przynosi największe korzyści. 

Nowoczesny trening personalny, z użyciem elektrostymulacji, podczas którego wykonujemy wyłącznie proste ruchy oraz nieskomplikowane ćwiczenia, ubrani w specjalny kombinezon z elektrodami. Jesteśmy pod stałą kontrolą wykwalifikowanego instruktora, który pomaga nam oraz koryguje podczas ćwiczeń. Konsola do której jesteśmy podłączeni za pomocą kabla wysyła do naszego ciała impuls, dzięki któremu angażowane są wszystkie mięśnie (również głębokie) a trening staje się krótszy, intensywniejszy i co najważniejsze całkowicie bezpieczny.

Treningi prowadzone są indywidualnie, przez doświadczonych trenerów personalnych. Po konsultacji dobierany jest rodzaj impulsu oraz ćwiczenia, podobnie jak to ma miejsce w klasycznym treningu! Korzystamy z najlepszych maszyn dostępnych na rynku, spełniających wszystkie normy bezpieczeństwa – Miha Bodytec.

W naszym studio to Ty decydujesz, w jaki sposób chcesz ćwiczyć i ile czasu w tygodniu jesteś w stanie wygospodarować na trening. Oferujemy profesjonalne zajęcia indywidualne oraz w parach. Prowadzimy również sesje treningowe z wykorzystaniem elektrostymulacji, które świetnie sprawdzają się u osób zapracowanych i zabieganych.

Trening z wykorzystaniem elektrostymulacji jest bardzo bezpieczną formą ćwiczeń, która może być stosowna zarówno przez osoby niewysportowane, jak i te, które uprawiają sport zawodowo. Trening nie obciąża stawów i trwa zaledwie 20 minut, a impulsy elektryczne generowane podczas sesji mają parametry identyczne jak impulsy wysyłane przez ludzki mózg. Mimo to, istnieje lista przeciwwskazań, przy których taka forma treningu nie jest zalecana. Z elektrostymulacji nie powinny korzystać osoby z:

 • rozrusznikiem serca,
 • chorobami serca (arytmia, zawał),
 • chorobami układu nerwowego (padaczka),
 • nadciśnieniem,
 • zaburzeniami krążenia tętniczego krwi
 • cukrzycą,
 • miażdżycą w stopniu zaawansowanym
 • metalowymi implantami (endoprotezy stawów, zębów),
 • implantami medycznymi (w tym implantami piersi),
 • bólami niewiadomego pochodzenia,
 • gorączką,
 • stanami zapalnymi, ostrymi zakażeniami bakteryjnymi i wirusowymi
 • grzybicą w obrębie dróg moczowych,
 • zaburzeniami krzepnięcia krwi, krwotokami, hemofilią, kobiety podczas menstruacji
 • zmianami nowotworowymi,
 • przepukliną pachwinową lub ściany jamy brzusznej,
 • ranami, stanami zapalnymi, oparzeniami, podrażnieniami, egzemami w obszarze elektrod:
 • kobiety w ciąży,
 • osoby w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego.

trening EMS - efekty

JEDZ ZDROWO. CZUJ SIĘ LEPIEJ

Za pomocą systematycznych treningów, wykorzystujących elektrostymulację, skutecznie pozbędziesz się zbędnych kilogramów i zmniejszysz obwody ciała. Specjalny program metaboliczny, zadba o dodatkowe zwiększenie przemiany materii, aby spalać więcej kalorii nawet wiele godzin po zakończonej sesji.

BĄDŹ WIELKI

Wzrost czystej masy mięśniowej jest marzeniem wielu trenujących. Jeśli tradycyjne formy treningu nie przynoszą upragnionego rezultatu, zapraszamy do naszego studia! Trenerzy dobiorą odpowiednią ilość powtórzeń oraz rodzaj impulsu, aby efektywnie wyrzeźbić i rozbudować każdą partię mięśni.

ZWIĘKSZ SWOJĄ SPRAWNOŚĆ

Za pomocą elektrostymulacji możemy poprawić swoją wytrzymałość oraz siłę mięśni, co bezpośrednio przełoży się na sprawność ogólną oraz samopoczucie podczas codziennych wyzwań. Wzmocnienie mięśni głębokich pozwoli ochronić kręgosłup i zapomnieć o przewlekłych dolegliwościach bólowych pleców.

ZAPOMNIJ O BÓLU

Elektrostymulacja, jako pierwsza, znalazła swoje zastosowanie w rehabilitacji. Fizjoterapeuci od dawana używają jej w celu leczenia urazów zarówno przeciążeniowych jak i pourazowych. Ćwiczenia wykonuje się wyłącznie z ciężarem całego ciała, nie obciążając przy tym stawów. Trener przez cały czas treningu koryguje naszą postawę, aby zagwarantować  bezpieczne osiągnięcie maksymalnych efektów.

ŻEGNAJ CELLULICIE

Wbrew powszechnie krążącym opiniom, z cellulitem borykają się nie tylko osoby o zwiększonej tkance tłuszczowej. Jest to równie często wstydliwy problem osób szczupłych. Związane jest to z zaburzeniami przepływu krwi i limfy w tkance łącznej. Systematyczny trening EMS redukuje tkankę tłuszczowa, przyśpiesza metabolizm oraz usprawnia krążenie krwi, czego efektem jest zdrowa, wzmocniona i jędrna skóra.

DAJ SOBIE ODPOCZĄĆ

Szukasz skutecznego sposobu na regenerację po biegu lub zawodach sportowych? EMS jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Specjalny program relaksacji zadba o usunięcie z Twojego organizmu szkodliwych produktów przemiany materii i umożliwi szybki powrót do dalszych treningów.

TRENING WPROWADZAJĄCY EMS. JAK WYGLĄDA? JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Zdecydowałeś się na zmianę swoich nawyków i nie wiesz od czego zacząć? Walczysz z doskwierającymi bólami pleców? Chciałbyś zredukować tkankę tłuszczową albo zbudować mięśnie? A może zwyczajnie chcesz czuć się lepiej? Pierwszy krok za Tobą! Drugi zrobimy wspólnie 🙂 

Aby zacząć podróż po wymarzone efekty wystarczy, że zarezerwujesz sobie 20 minut raz w tygodniu! Tego dnia unikaj wykonywania innych treningów, za to zadbaj o odpowiednie nawodnienie oraz dobry humor 🙂 

 

Trening wprowadzający – zapisz się już teraz!

 

Mimo, że normalna sesja trwa 20 minut, na wprowadzające zajęcia trzeba zarezerwować sobie około godziny, aby pierwszy trening spełnił Twoje oczekiwania, chcielibyśmy lepiej Cię poznać. Rozpoczynamy od konsultacji z trenerem personalnym, podczas której omawiamy Twoje potrzeby, specyfikę jednostki z wykorzystaniem EMS oraz wszystkie szczegóły z nią związane. Zapytamy Cię o aktualny tryb dnia i wytłumaczmy jak w prosty sposób zadbać o siebie w codziennym pędzie. Osobisty wywiad jest dla nas bardzo ważny – pozwoli nam na ocenę Twojego stanu zdrowia, kondycji oraz umożliwii  indywidualne dopasowanie sesji treningowej już od pierwszych minut. 

 

Dbamy o to, żeby przepływ impulsu był optymalny, dlatego otrzymasz od nas specjalną bieliznę treningową, którą zakładamy bezpośrednio na skórę. Po przebraniu, już w sali treningowej, wykonujemy pomiary obwodów ciała oraz jego składu na analizatorze – dowiesz się “na ile lat czuje się Twój organizm”, jaki jest % udział tkanki tłuszczowej i mięśniowej a także czy organizm jest optymalnie nawodniony.

 

Ubierzemy Cię w specjalny strój, posiadający kilkanaście elektrod, usytuowanych w miejscu głównych partii mięśniowych – to dzięki nim podczas każdej sesji zaangażowanych jest ponad 400 mięśni! Kolejnym krokiem jest przystąpienie do treningu wprowadzającego. Trener personalny EMS wytłumaczy Ci ponownie, w jaki sposób będziesz ćwiczył, zadba o indywidualne dopasowanie impulsu, poprawną technikę wykonywania ćwiczeń, ich dobór i stopniowanie trudności, zgodnie z poziomem Twojej sprawności. To pierwszy kontakt Twoich mięśni z elektrostymulacja, dlatego czas trwania sesji wprowadzającej jest krótszy niż standardowy trening, a ćwiczenia, na których bazujemy to wyłącznie proste ruchy – zbudujemy u Ciebie świadomość własnego ciała i nauczymy w optymalny sposób z niego korzystać 🙂

 

Na zakończenie przybij trenerowi „piątkę”, odetchnij, weź łyka wody i opowiedz nam o swoich wrażeniach! W razie pytań trener prowadzący jest do Twojej dyspozycji 🙂

Po wizycie w naszym studio możesz odczuwać delikatne bóle mięśniowe, jest to naturalna reakcja organizmu na zwiększony wysiłek fizyczny – oznaka dobrze wykonanej pracy i zaangażowania w trening! 💪 Aby jednak zminimalizować wszelkie potreningowe dolegliwości koniecznie zadbaj o odpowiednią ilość wody wraz z uzupełnieniem minerałów i witamin. Polecamy także picie soku wiśniowego, wzięcie prysznica masując mięśnie naprzemiennie ciepłą i zimną wodą oraz codzienną aktywność – spacery, rozciąganie, rower 🙂

Poinformuj mnie w jakie dni i godziny możesz trenować, na pewno znajdziemy dogodny termin – wypełnij poniższy formularz.

nie zwlekaj - zapisz się na trening EMS we Wrocławiu!